Walentynkowo

14 lutego samorząd uczniowski LO zorganizował walentynki szkolne. Tym razem było filmowo, odgrywano charakterystyczne sceny romantyczne. Ponadto szkolny Kupidyn strzelał z miłosnego łuku, częstował słodkimi serduszkami i rozdawał walentynki. Zrobiło się romantycznie..

Ogólnopolska Konferencja „Podziel się sukcesem programu Erasmus+

W dniach 5-6.02 w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Konferencja „Podziel się sukcesem programu Erasmus+”. Liceum Ogólnokształcące w Kamienicy Polskiej, jako jedno z trzydziestu trzech w Polsce, otrzymało wyróżnienie za realizację i upowszechnianie projektu INNOVATIVE GENERATION.
W konferencji uczestniczyli przedstawiciele szkół, którzy uzyskali najwyższą ilość punktów w trakcie realizacji projektów europejskich Erasmus+. W naszej szkole głównym koordynatorem działań i osobą odpowiedzialną za realizację projektów jest mgr Urszula Rajczyk i to przede wszystkim dzięki Jej zaangażowaniu szkoła została wyróżniona.

Na konferencji każda ze szkół miała możliwość zaprezentowania efektów realizacji projektu Erasmus +. Nauczyciele z naszej szkoły, mgr Alicja Lewicka i mgr Żaneta Samul, prezentowały działania, które podejmowane są w szkole dzięki udziałowi w projektach Erasmus +. Na forum zostały przedstawione metody aktywizujące oraz sposoby realizacji podstawy programowej zaczerpnięte ze szkół partnerskich projektu Innovative Generation. Szkolenie pozwoliło także na poznanie nowych form
i metod pracy, a także podsunęło pomysły na realizację nowych, inspirujących działań z młodzieżą.

11 luty - Dzień Bezpiecznego Internetu

Już 11 lutego 2020 r. będziemy obchodzili kolejną edycję Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) .

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Góra Grosza - kolejny rok w naszym LO

Uczniowie LO w Kamienicy Polskiej po raz kolejny włączyli się z zbiórkę ogólnopolskiej akcji Góra Grosza. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w szkolną zbiórkę monet.

Puchaty dzień

Najlepszym lekarstwem na nieco deszczową i pochmurną pogodę jest poprawienie sobie nastroju. Zatem samorząd uczniowski o poprawę nastrojów zadbał, organizując w LO "puchaty dzień". Były szlafroki, kapcie i mięciutkie kocyki... Było też mleko, kakao i gorąca czekolada dla zmarzluchów. Było pysznie i radośnie! Dziękujemy wszystkim pozytywnie zakręconym