Narodowe Czytanie w LO

7 września 2019 roku odbyło się Czytanie Narodowe, którego głównym organizatorem jest Kancelaria Prezydenta. Tym razem wybrano osiem nowel z okazji ósmej edycji ogólnopolskiego przedsięwzięcia. Uczniowie Liceum w Kamienicy Polskiej po raz kolejny przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji i przygotowali akcję czytelniczą w murach swojej szkoły - wybrano nowelę „Dym” Marii Konopnickiej. Czytanie fragmentów utworu połączone było z małą formą teatralną, filmem oraz muzyką. Odczytanie tekstu pozwoliło słuchaczom przenieść się w realia XIX wieku, dostrzec uniwersalne motywy, ludzkie relacje, które są ważne bez względu na epokę w której przyszło nam żyć.

Liceum po raz kolejny zostało wyróżnione i otrzymało pamiątkową pieczęć akcji Narodowego Czytania. Opieczętowano nią szkolne lektury oraz uczniowskie zeszyty.

Magdalena Gojowczyk

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

2 września o godz. 9.00 w Liceum Ogólnokształcącym w Kamienicy Polskiej rozpoczęło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Pani Dyrektor - Iwona Choła przywitała wszystkich zebranych na szkolnej akademii. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę, otrzymali szkolne tarcze oraz legitymacje uczniowskie. Wychowawczyniami klas pierwszych zostały: pani Żaneta Samul oraz Alicja Lewicka. Zaszczycili nas swoją obecnością goście w osobie pana Andrzeja Kubata i pana Adama Morzyka, którzy życzyli uczniom, nauczycielom oraz rodzicom samych sukcesów w roku szkolnym.

Młodzież zaprezentowała krótki montaż słowno-muzyczny, który upamiętniał 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Kontynuacją patriotycznych wspomnień były obchody pod obeliskiem ku czci pomordowanych mieszkańców.

W tym roku rozpoczęcie było niezwykłe, ponieważ młodzież Liceum przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Przerwany Marsz. Celem inicjatywy było uświadomienie młodym ludziom, że wojna przerwała marzenia, plany, możliwość nauki tym, którzy w latach wojny mieli tyle lat co oni.  Pięć lat okupacji zabrało ich beztroskie dzieciństwo, przysparzając dni pełnych cierpień i smutku. Dzięki temu, że oni wytrwali, dzisiaj młode pokolenie może spokojnie rozpocząć edukację pod okiem swoich nauczycieli, wychowawców i opiekunów.

Zebranie z Rodzicami

Informuję, że 10 września 2019r o godzinie 17.00 odbędzie się zebranie
dla rodziców uczniów klasy IA i IB.

dyr. LO Iwona Choła

Zaproszenie na rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020

odbędzie się 2 września 2019r. o godzinie 900

w budynku Liceum Ogólnokształcącego w Kamienicy Polskiej,

na które zapraszamy Uczniów i Rodziców.

ANONIMOWA SKRZYNKA NA SYGNAŁY

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Na korytarzu szkoły (parter po prawej stronie) pojawiła się tzw. ANONIMOWA SKRZYNKA NA SYGNAŁY. Można wrzucać do niej wszelkie informacje, które są ważne dla naszego bezpieczeństwa. Formuła skrzynki daje Państwu i Wam, Drodzy Uczniowie, gwarancję pełnej anonimowości i może się przyczynić do zwiększenia bezpieczeństwa w naszej szkole.