Sprzątanie Świata 2011

"Sprzątanie Świata" jest akcją niebywale potrzebną gdyż zachęca młodzież do działania, uczy odpowiedzialności, pobudza inicjatywę i pomysłowość.

Tego typu akcje owocują chęcią dbania o środowisko i udowadniają, że są niezwykle istotnym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia.

W dniu 13 września 2011 roku młodzież naszego liceum wraz ze swoimi opiekunami wzięła udział w sprzątaniu bliższej i dalszej okolicy naszej szkoły przyłączając się w ten sposób do akcji sprzątania świata.

Hasłem przewodnim tegorocznej akcji było „Lasy to życie- chrońmy je

W porządkowaniu „świata” wzięły udział klasa I oraz II .Uczniowie dobrze przygotowani tzn. zaopatrzeni w  worki, rękawice uporządkowali teren wokół szkoły oraz pobliski las zbierając ok. 10 worków śmieci.