Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

2 września o godz. 9.00 w Liceum Ogólnokształcącym w Kamienicy Polskiej rozpoczęło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Pani Dyrektor - Iwona Choła przywitała wszystkich zebranych na szkolnej akademii. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę, otrzymali szkolne tarcze oraz legitymacje uczniowskie. Wychowawczyniami klas pierwszych zostały: pani Żaneta Samul oraz Alicja Lewicka. Zaszczycili nas swoją obecnością goście w osobie pana Andrzeja Kubata i pana Adama Morzyka, którzy życzyli uczniom, nauczycielom oraz rodzicom samych sukcesów w roku szkolnym.

Młodzież zaprezentowała krótki montaż słowno-muzyczny, który upamiętniał 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Kontynuacją patriotycznych wspomnień były obchody pod obeliskiem ku czci pomordowanych mieszkańców.

W tym roku rozpoczęcie było niezwykłe, ponieważ młodzież Liceum przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Przerwany Marsz. Celem inicjatywy było uświadomienie młodym ludziom, że wojna przerwała marzenia, plany, możliwość nauki tym, którzy w latach wojny mieli tyle lat co oni.  Pięć lat okupacji zabrało ich beztroskie dzieciństwo, przysparzając dni pełnych cierpień i smutku. Dzięki temu, że oni wytrwali, dzisiaj młode pokolenie może spokojnie rozpocząć edukację pod okiem swoich nauczycieli, wychowawców i opiekunów.