Drukuj

Żonkile dla Hospicjum

Kampania Pola Nadziei jest ogólnoświatową i ogólnopolską akcją zbierania funduszy na rzecz ludzi ciężko chorych objętych opieką hospicyjną, którą zapoczątkowała w 1997 roku organizacja Marie Curie Cancer Care. Symbolem akcji jest kwiat żonkila – międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych.
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kamienicy Polskiej biorą w niej udział od kilku lat. Za zebrane fundusze zakupione zostały sadzonki żonkili, które uczniowie wraz z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu - mgr Edytą Kundzicz, posadzili na specjalnie przygotowanej w tym celu rabatce. Wierzymy, że nasze działania wspomogą kampanię częstochowskiego Hospicjum, a wiosną będziemy cieszyć swe oczy widokiem pięknych kwiatów.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu:
Edyta Kundzicz

Kontakt


Liceum w Kamienicy Polskiej
ul. A. Ferensa 12
42-260 Kamienica Polska
tel. 34 3273-229
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Filmowo

Najnowszy klip prezentujący naszą szkołę

  

60-lecie szkoły - Z kroniki szkolnej cz. I (z trzech)

Pozostałe: część II, część III

Projekty, projekty, projekty