PAMIĘTAMY...

Żołnierze niezłomni – żołnierze wyklęci, najwierniejsi obrońcy Rzeczypospolitej, skazani na hańbę, a później na zapomnienie. Mordowani zdradziecko, zakopywani w bezimiennych mogiłach, nazywani „ zaplutymi karłami reakcji…”- tymi oto słowami uczniowie naszej szkoły rozpoczęli apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który miał miejsce 2 marca 2020 roku. Filmy przedstawiające życie tych nietuzinkowych postaci pozwoliły nam poznać ich historie. Piosenki partyzanckie w wykonaniu ucznia klasy II stworzyły niepowtarzalny klimat. Owym spotkaniem uczciliśmy pamięć tych, którzy walczyli o wolną Polskę, którzy poświęcili własne życie dla nas.