Drukuj

Julian Margasiński

Moje życie zdominowały dwie główne pasje, bez których nie mógłbym chyba normalnie funkcjonować.

Pierwsza to sport - od małego kochałem grać w piłkę nożną i przez kilka lat boisko było dla mnie jak drugi dom. W wieku 9 lat zacząłem grać w pobliskim klubie LKS Kamienica Polska i kontynuowałem grę w nim przez 8 lat.

Dwa lata temu bardzo polubiłem siatkówkę i obecnie to ją trenuję dwa razy
w tygodniu w naszym klubie Lismar Kamienica Polska.

Moim trzecim ulubionym sportem jest tenis stołowy, którego nigdzie nie trenowałem, ale również wiele czasu spędzam na hali, ćwicząc z tatą czy kolegami, oraz biorąc udział w turniejach.

Oprócz wymienionych dyscyplin lubię wiele innych sportów, przede wszystkim aktywność fizyczną w ogóle, która jako jedyna potrafi wyrzucić ze mnie nadmiary energii.

3 lata temu jednak stało się coś, co zmieniło moje życie – podjąłem się gry na gitarze basowej w muzycznym zespole gimnazjalnym w Kamienicy Polskiej. Muzyka jest i zawsze będzie moją największą pasją. Od dzieciństwa uwielbiałem słuchać wszelkich gatunków - od metalu, przez rock do rapu- ale dopiero gdy sam spróbowałem grać, pokochałem to zatopiłem się w doskonaleniu umiejętności i odkrywaniu muzycznego świata. Aktualnie gram na kilku instrumentach (gitara basowa, elektryczna, akustyczna, ukulele, mandolina, harmonijka ustna, oraz niedawno podjęta perkusja). Moją główną inspiracją i zespołem, któremu zawdzięczam wszelkie postępy, są The Beatles. Przez rok słuchałem bez ustanku wszystkich ich płyt oraz uczyłem się grać ich utwory (aktualnie umiem ok. 60 ). Pragnę również popularyzować muzykę Beatlesów w moich społecznościach, ponieważ był to zespół nieprawdopodobnie różnorodny, ciekawy i chyba najbardziej wpływowy w całych dziejach muzyki. Bez niego mnóstwo muzyków dzisiaj powszechnie znanych i lubianych w ogóle nie zaczęłoby tworzyć muzyki Piszę również własne utwory, których trochę się już nazbierało, ale czekają na możliwość dobrego nagrania ich. Obecnie słucham i tworzę w obrębie różnych gatunków: głownie jazzu, indie rocka, muzyki elektronicznej, funku, folku czy rock'n'rolla. Jestem samoukiem.

Jestem również basistą w zespole LO w Kamienicy Polskiej, oraz we własnym zespole w Częstochowie, w którym gramy covery znanych utworów z różnych okresów.

Moją pasją jest również hip-hop - uwielbiam go słuchać i sam ćwiczę technikę freestyle.

Interesuję się również historią Polski, polityką, a także staram się podejmować działania patriotyczne.

Kontakt


Liceum w Kamienicy Polskiej
ul. A. Ferensa 12
42-260 Kamienica Polska
tel. 34 3273-229
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Filmowo

Najnowszy klip prezentujący naszą szkołę

  

60-lecie szkoły - Z kroniki szkolnej cz. I (z trzech)

Pozostałe: część II, część III

Projekty, projekty, projekty