Drukuj

Realizacja projektu "Szkoła Humanitarna"

Jednym z pierwszych działań podjętych przez młodzież z Liceum było zorganizowanie spotkania z misjonarką Siostrą mgr Lucyną Piątek ze Zgromadzenia Córek Najświętszego Serca Maryi Panny, która przez 15 lat pracowała na misjach między innymi w Brazylii, Rosji i na Litwie. Przekazane informacje poparte prezentacją multimedialną na temat warunków życia w fawelach.

Wśród zaplanowanych działań w I semestrze  w ramach projektu było również zorganizowanie wystawy dotyczącej prawa do edukacji, żywności i wody w krajach biednego Południa. Wystawa spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów jak i rodziców. Zdjęcia ukazywały w jak ciężkich warunkach uczą się i pracują ludzie np. w Afganistanie.

 

Kontakt


Liceum w Kamienicy Polskiej
ul. A. Ferensa 12
42-260 Kamienica Polska
tel. 34 3273-229
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Filmowo

Najnowszy klip prezentujący naszą szkołę

  

60-lecie szkoły - Z kroniki szkolnej cz. I (z trzech)

Pozostałe: część II, część III

Projekty, projekty, projekty