Wizyta w oczyszczalni ścieków

W dniu 22 maja 2012 roku w ramach projektu "Szkoła Humanitarna" (prawo do wody) oraz zajęć z biologii uczniowie klas I i II zwiedzili Oczyszczalnię Ścieków "Warta" w Częstochowie.

Celem wycieczki była integracja wiedzy nabytej na lekcjach biologii dotyczącej ochrony wód z bezpośrednią obserwacją procesów oczyszczania. Kolejnym celem było powiązanie wiadomości dotyczących źródeł zanieczyszczenia wód i sposobów ochrony zasobów wodnych. W czasie zwiedzania uczniowie mogli zaobserwować praktyczne wykorzystanie procesów rozdzielania mieszanin np.: proces sedymentacji oraz możliwości wykorzystania mikroorganizmów w procesie oczyszczania ścieków.

Zajęcia w oczyszczalni poszerzyły wiedzę młodzieży z zakresu biologii, chemii oraz zwiększyły ich świadomość ekologiczną.