Drukuj

Z LO w na górce do United World College w Mostarze- czy to możliwe?!

Mostar to miejsce cudowne, o rajskiej wręcz faunie i florze, od której większość europejczyków, którzy tu przyjeżdżają, nie mogą oderwać oczu. Oprócz niesamowitej przyrody, ogromna zaletą tego miejsca są bardzo przyjaźni mieszkańcy, którzy starają się pomagać przyjaznym na każdym kroku.
United World College In Mostar znajduje się w niewielki mieście niedaleko Sarajewa-stolicy Bośni i Hercegowiny. Jako jedna z niewielu szkół UWC jest niemal w centrum miasta, dlatego też jednym z celów naszej szkoły jest integracja z jego mieszkańcami.

Czytaj więcej: Z LO w na górce do United World College w Mostarze- czy to możliwe?!

Drukuj

Moja przygoda z United World Colleges

Od września 2006 roku uczę się w miejscowym liceum, w małej miejscowości koło Częstochowy, w Kamienicy Polskiej. Mimo bardzo dobrych wyników i licznych sukcesów  w nauce  nie uległam pokusie pójścia do szkoły w mieście. Dlaczego? W sumie to dlatego, że w 60-letniej historii tej szkoły było aż troje absolwentów z mojej rodziny- babcia, dziadek i mama.

Traktuje tę decyzję jako jeden z lepszych wyborów w swoim życiu, lecz  zawsze marzyłam, żeby już w liceum wyjechać i uczyć się za granicą. Owszem istnieją liczne szansy stypendialne, ale to zawsze wiąże się z dość znacznymi kosztami, które pokryć nie każdy jest w stanie.


Jak to zwykle bywa, okazja przychodzi w najmniej spodziewanym momencie, gdy tak naprawdę się jej nie szuka, sama puka do twoich drzwi. Liceum w Kamienicy to szkoła, w której prawie wszyscy znają się od dzieciństwa, panuje rodzinna atmosfera. Może dlatego pan dyrektor pomyślał właśnie o mnie i podsunął myśl, by spróbować zdobyć stypendium z Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata. Przyznam, że początkowo podeszłam do tego bardzo sceptycznie, bez większych nadziei. Jednak przemyślałam sprawę i doszłam do wniosku, że nic mi nie zaszkodzi, jeśli spróbuję.

Czytaj więcej: Moja przygoda z United World Colleges

Kontakt


Liceum w Kamienicy Polskiej
ul. A. Ferensa 12
42-260 Kamienica Polska
tel. 34 3273-229
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Filmowo

Najnowszy klip prezentujący naszą szkołę

  

60-lecie szkoły - Z kroniki szkolnej cz. I (z trzech)

Pozostałe: część II, część III

Projekty, projekty, projekty