Drukuj

Spotkanie 40 lat po maturze 12.06.2009

Spotkanie absolwentów LO w Kamienicy Polskiej
Rocznik 1969

 

W dniu 12.06.2009 r. w LO w Kamienicy Polskiej miało miejsce spotkanie absolwentów rocznik 1969. Pomimo nie najlepszej pogody, to jednak 40-sto letnia rocznica otrzymania świadectwa dojrzałości przyciągnęła 34 osoby. 
Zaproszonymi gośćmi spotkania klasowego byli bardzo szanowani przez uczniów pedagodzy w osobach: Pani Wanda Krzyczmonik, Pan Zygmunt Lipiarz oraz Pan Stanisław Gawron. Wszystkich gości przywitał dyrektor LO w Kamienicy Polskiej Pan Marian Kaźmierczak, który umożliwił zwiedzanie szkoły, przedstawił historię działalności oraz najnowsze osiągnięcia. Dużym zainteresowaniem cieszyła się izba pamięci w której można było oglądać zdjęcia z lat naszej młodości. Wszyscy byli zachwyceni wyglądem szkoły - widać było na każdym kroku dobrą rękę gospodarza. O godzinie 18.00 spotkanie przeniosło się do lokalu "Gąska" w Romanowie, gdzie po oficjalnym powitaniu gości i wypiciu lampki szampana rozpoczęła się wspólna zabawa. Każdy z uczestników pozostawił w szkole część swojego życia - tutaj rodziły się przyjaźnie i pierwsze młodzieńcze miłości, które przetrwały do dzisiaj. Wspomnień i dyskusji było bardzo wiele, tak miło czas spędzali starzy przyjaciele. Organizatorzy spotkania: Basia Kaźmierczak, Basia Klar, Grzegorz Sitek oraz Marian Bednarczyk przygotowali również konkursy dla kolegów, koleżanek i grona pedagogicznego. Biorący udział w konkursach otrzymali symboliczne upominki ufundowane przez Zw. Zaw. "KADRA" oraz Zw. Zaw. Górników w Polsce i wykazali się bardzo dużym poczuciem humoru. Spotkanie klasowe umilał zespół muzyczny Kaszubowie z Rudy Śląskiej, który również śpiewał wraz z absolwentami ułożoną na tą okoliczność: "Niech żyje przyjaźń", "Jak dobrze jest zdobywać wiedzę", "Liceum na górce". Niestety czasu nie da się zatrzymać i w przyjacielskiej atmosferze musieliśmy się późno w nocy pożegnać. Do zobaczenia za 5 lat lub na stronie internetowej www.nasza-klasa.pl

W imieniu organizatorów wraz z pozdrowieniami Marian Bednarczyk

Kontakt


Liceum w Kamienicy Polskiej
ul. A. Ferensa 12
42-260 Kamienica Polska
tel. 34 3273-229
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Filmowo

Najnowszy klip prezentujący naszą szkołę

  

60-lecie szkoły - Z kroniki szkolnej cz. I (z trzech)

Pozostałe: część II, część III

Projekty, projekty, projekty